Posty: 897

Pomógł: 13 razy
Skąd: Maków Mazowiecki

PostWysłany: Czw 22:42, 28 Lut 2013    Temat postu: Back to top

To naprawdę niebywały sukces naszego skoczka, choć ja zawsze wierzyłem, że nadejdzie dzień jego wielkiej chwały. Idealnie, że zbiegło się to z Mistrzostwami Świata, bo zwycięstwo w takich zawodach musi smakować zupełnie inaczej i pamięta się je przez całe życie. Kamil w końcu wielki i bez cienia niedosytu. Dźwięk Mazurka Dąbrowskiego, niebywałe szczęście bijące z twarzy Kamila, symboliczne przekazanie pałeczki przez Adama Małysza, a w szczególności nagranie z 12-letnim Kamilem opowiadającym o swoich odczuciach po pierwszych skokach na Wielkiej Krokwi (najdłuższy skok 128 m) w TVP Sport rozwaliły mnie emocjonalnie i doprowadziły do takich wzruszeń, które mogę śmiało porównać do narodzin mego pierworodnego syna. Cieszę się Twym szczęściem Kamil

KLIK-83
JTM Spis Team

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 3067

Pomógł: 28 razy

PostWysłany: Pią 14:09, 01 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Ogromny sukces Kamila. Miał idealne dwa skoki! Wow!

krk07

Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 5346

Pomógł: 25 razy
Skąd: KRAKÓW

PostWysłany: Pią 20:27, 01 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Kruczek podał skład na konkurs drużynowy.

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki - tak wygląda skład Biało-Czerwonych na drużynowy konkurs na dużej skoczni (HS 134) na mistrzostwach świata w Val di Fiemme.

Łukasz Kruczek postawił zatem na tych samych zawodników, którzy od początku startują we wszystkich konkursach.

Transmisja 02.03.2013, godz. 16,30 TVP1, Eurosport
______________________________________

Kamil Stoch na Piazza dei Campioni w Cavalese odebrał złoty medal narciarskich mistrzostw świata i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.
Dobę wcześniej podopieczny Łukasza Kruczka triumfował w konkursie skoków na obiekcie HS 134 w Predazzo.

Dekorował go prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, a z rąk Adama Małysza otrzymał maskotkę mistrzostw - wiewiórkę Skiri.

Źródło:sport.interia.pl

Ostatnio zmieniony przez krk07 dnia Sob 0:20, 02 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz

sobolek

Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 2042

Pomógł: 7 razy
Skąd: D.D.

PostWysłany: Sob 19:32, 02 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Ależ było blisko.0.8 pkt. przy 8 skokach to musi być bolesne,choć w Salt Lake City Niemcy wygrali z Finami 0.1 pkt. Brawo Nasi,nikt nie odstawał i myślę,że każdy wywiązał się bezbłędnie ze swoich zadań. Szkoda tylko,że Austriacy wygrali...

krk07

Posty: 5346

PostWysłany: Sob 20:01, 02 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Oglądałam rozmowę z naszymi skoczkami. Kamil był strasznie niepocieszony powiedział dosłownie, że"należał nam się ten brązowy medal, zrobiliśmy wszystko". Wszyscy byli bardzo zawiedzeni. Ja uważam, że naprawdę w tym roku są jednolitym zespołem. W końcu są 4 drużyną świata - to też jest piękne osiągnięcie. Jak dalej będą mocno pracować to i w Soczi posypią się medale.
Fakt; 0,8 pkt - to prawie nic a jednak tak wiele - w tym przypadku.

Jacek_jozefow

Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 300

Skąd: Józefów

PostWysłany: Sob 20:07, 02 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Są 3 drużyną świata !!! Mamy medal

Ostatnio zmieniony przez Jacek_jozefow dnia Sob 20:10, 02 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz

krk07

Posty: 5346

PostWysłany: Sob 20:12, 02 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Ale jaja -sędziowie popełnili błąd. To niesamowite!!!

MŚ: Polacy jednak z medalem, mamy brąz.

Reprezentacja Austrii zdobyła złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym skoków narciarskich na dużej skoczni w Val di Fiemme. Polacy zajęli początkowo czwarte miejsce, przegrywając z trzecimi Niemcami o zaledwie 0,8 punktu, a wicemistrzostwo wywalczyli Norwegowie. Okazało się jednak, że źle zostały policzone punkty dla Andersa Bardala w pierwszej serii i po weryfikacji polska drużyna wywalczyła brązowy medal.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Austria, drugie zajęły Niemcy, a trzecie Polacy. Nasi zawodnicy zaprezentowali się tak dobrze głównie dzięki bardzo dobrej postawie Kamila Stocha, który indywidualnie był najlepszym skoczkiem zawodów.

Źródło:sport. wp.pl

No to chyba strzelą sobie dzisiaj kielicha. BRAWO!

Przemo K.

Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 1999

Pomógł: 14 razy
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: Nie 0:05, 03 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Tak jak myślałem, max brąz dla naszych. Ale brawo chłopaki!!!! Szkoda, że parę lat za późno ta generacja sie trafiła. Drużyna w składzie Małysz, Stoch, Kot i Żyła biłaby sie o najwyższe laury. I kto wie czy nie byłoby jak w przypadku żużla. Stary lis plus młodzi, w tym jeden młody który dojrzał przy mistrzu.

PostWysłany: Nie 2:14, 03 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Nasi chłopcy zasłużyli na medal i cieszę się, że jednak go dostali. Tylko uważam, że na takich mistrzostwach tego typu błędy nie mają prawa się zdarzać.
Ale brawo, Kamil, jak on skacze!!!! Ja pierdziu!!!!!!!!!!

PostWysłany: Wto 1:00, 05 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Podhale powitało Kamila Stocha, Macieja Kota i Dawida Kubackiego.

Insygniami zbójnickimi, kwiatami i tortem powitano w poniedziałek w Zębie k. Zakopanego mistrza świata w skokach narciarskich
Kamila Stocha oraz jego dwóch kolegów z brązowej drużyny - Macieja Kota i Dawida Kubackiego.

krk07

Posty: 5346

PostWysłany: Śro 0:18, 06 Mar 2013    Temat postu: Back to top

Kruczek ogłosił skład kadry na zawody w Lahti.

Jak informuje serwis skijumping.pl, selekcjoner Łukasz Kruczek zdecydował się na zabranie
do Finlandii takiej samej drużyny, jaka prezentowała się w Val di Fiemme.

Na północ Europy w czwartek wybiorą się: Kamil Stoch, Maciej Kot,
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus oraz Stefan Hula.
Wszyscy będą mogli wystąpić w kwalifikacjach, ponieważ kwota
startowa w tej części sezonu dla Polski wynosi sześciu zawodników.

Sobota - konkurs drużynowy
Niedziela - konkurs indywidualny

Konkursy będą na obiekcie dużym - K-116.

Ostatnio zmieniony przez krk07 dnia Śro 0:19, 06 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz

Przemo K.

Posty: 1999

PostWysłany: Śro 0:22, 06 Mar 2013    Temat postu: Back to top

I liczę na wygraną Kamila. Podobnie jak 10 lat temu, Małysz po wygranych w mś złapał turbodoładowanie, tak liczę też że Stoch teraz wygra 2-3 konkursy i może wskoczy na podium w generalnej klasyfikacji pucharu świata.

PostWysłany: Pią 16:55, 08 Mar 2013    Temat postu: Back to top

W Lahti odbędą się też kolejne zawody PŚ w biegach narciarskich ... Może to będzie piękny polski weekend ...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Jaka to Melodia? Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)