PostWysłany: Sob 1:55, 26 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Posty: 5346

Pomógł: 25 razy
Skąd: KRAKÓW

PostWysłany: Nie 12:14, 27 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Polscy siatkarze pokonali Chiny 3:1 w kolejnym meczu, rozgrywanego w Japonii, Pucharu Świata. Sukces nie przyszedł łatwo, ale podopieczni Andrei Anastasiego obronili pierwsze miejsce w tabeli.

Polska - Chiny 3:1 (17:25, 25:20, 25:21 25:19)

Polska: Zagumny (3), Kurek (18), Bartman (3), Wiśniewski (4), Kubiak, Możdżonek (8), Ignaczak (libero) oraz Nowakowski (3), Winiarski (12), Jarosz (21) i Żygadło

Chiny: Bian Hongmin (12), Zhang Chen (11), Liang Chunlong (6), Zhong Weijun (14), Chen Ping (7), Li Runming (3), Ren Qi (libero) oraz Zhan Guojun, Yuan Zhi (1) i Song Jianwei (3)

W poniedziałek (28.11.2011) mecz POLSKA - USA; godz. 7:00 czasu polskiego.

PostWysłany: Nie 17:42, 27 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Ciężkie męczarnie nasi chłopcy dziś przezywali ale liczą się 3 pkt.Bardzo dobre zmiany przeprowadził dziś trener Anastasi i co najważniejsze każdy zawodnik wchodzący z ławki dał coś drużynie.Myślę,że w jutrzejszym meczu w 6 powinien wystąpić Kuba Jarosz,bo Zbyszek nie zachwyca swoją grą.Dobrą informacją jest tez porażka Włochów z Kubą.

krk07

Posty: 5346

PostWysłany: Pon 12:35, 28 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Polscy siatkarze po znakomitej grze pokonali w Fukuoce Amerykanów 3:0 w swoim siódmym meczu Pucharu Świata. Podopieczni Andrei Anastasiego utrzymali prowadzenie w tabeli i uczynnili duży krok w kierunku awansu do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Polacy z Amerykanamii zagrali koncertowo. Mistrzowie olimpijscy nie mieli żadnych szans. Pierwszy set od samego początku toczył się pod dyktando "Biało-czerwonych". Podopiecznym Andrei Anastasiego wychodziło niemal wszystko. Mnóstwo problemów Polacy sprawili Amerykanom zmienną zagrywką. Rozgrywający drużyny USA Brian Thornton był zmuszony grać prostą i czytelną siatkówkę. Na to tylko czekał nasz blok, a nawet kiedy już Amerykanie przebili się, to najczęściej ich ataki były podbijane. Kontry w wykonaniu polskiej drużyny były wręcz zabójcze. Bartosz Kurek, Michał Winiarski czy Zbigniew Bartman swobodnie zdobywali punkty. Trzeba również podkreślić fantastyczną postawę Łukasza Żygadły, który umiejętnie prowadził grę naszego zespołu. Polski rozgrywający często gubił blok Amerykanów i ułatwiał zadanie swoim kolegom.

Polska - USA 3:0 (25:15, 25:20, 25:18

Polska: Piotr Nowakowski (5), Michał Winiarski (11), Bartosz Kurek (14), Zbigniew Bartman (16), Łukasz Żygadło (4), Marcin Możdżonek (8) i Krzysztof Ignaczak (libero).

USA: Matthew Anderson (9), David Lee (3), William Priddy (5), Russell Holmes (3), Clayton Stanley (10), Brian Thorton (2) i Richard Lambourne (libero) oraz Sean Rooney (2), Evan Patak, Ryan Millar (2).

Źródło:sport.interia.pl

We wtorek mecz POLSKA - EGIPT (godz. 3 czasu polskiego)

dodzik

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 95

Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon 21:24, 28 Lis 2011    Temat postu: Back to top

To było coś pięknego, zawsze chciałoby się oglądać takie mecze, Amerykanie dziś "nie oddychali", trzymamy kciuki za dalsze potyczki Very Happy

emku
Królowa

PostWysłany: Pon 22:59, 28 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Ograliśmy takich mistrzów w pięknym stylu - na spokojnie i bez nerwów.
Ja się boję tego Egiptu. Są równie nieprzewidywalni jak Iran (chyba).

sobolek

Posty: 2042

Skąd: D.D.

PostWysłany: Pon 23:12, 28 Lis 2011    Temat postu: Back to top

A ja jestem dziwnie spokojny o mecz z Egiptem.Stratę choćby jednego seta uznam za niespodziankę.

Karolka

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 577

PostWysłany: Wto 1:29, 29 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Panowie znów idą jak burza, i miejmy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z Egiptem będzie tylko rozgrzewką przed wielkimi starciami z Brazylią, Rosją i Włochami.

sobolek napisał:
A ja jestem dziwnie spokojny o mecz z Egiptem. Stratę choćby jednego seta uznam za niespodziankę.

No i niespodzianki nie było smile

Uwielbiam Serbię smile

emku
Królowa

PostWysłany: Wto 15:48, 29 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Niespodzianki nie było, ale trochę nasi się musieli natrudzić. Czekają ich najcięższe mecze, w piątek Włochy, potem Brazylia i Rosja.

KLIK-83

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 3067

Pomógł: 28 razy

PostWysłany: Śro 17:04, 30 Lis 2011    Temat postu: Back to top

Zapowiada się pasjonująca końcówka turnieju ... Polacy mają duże szanse na awans do IO w Londynie i zwycięstwo w Pucharze Świata ...

Michaś

Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1108

Pomógł: 44 razy

PostWysłany: Pią 11:33, 02 Gru 2011    Temat postu: Back to top

Pomyliłem się. Cieszy mnie wygrana, choć przyznam, że po drugim secie myślalem, że skończy się gładkim 0do3.

Ostatnio zmieniony przez Michaś dnia Pią 11:35, 02 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz

emku
Królowa

PostWysłany: Pią 13:04, 02 Gru 2011    Temat postu: Back to top

Jak usłyszałam w radiu, że pierwszy set przegraliśmy do 17 to wcale nie chciało mi się oglądać dalszego ciągu. Ale potem z zaciśniętymi kciukami obejrzałam do końca.
Ruciak, Nowakowski, Winiar - super chłopaki!!!!!!!!! smile smile smile

krk07

Posty: 5346

PostWysłany: Pią 14:08, 02 Gru 2011    Temat postu: Back to top

Koncertowa gra Michała Ruciaka w ataku i zmartwychwstanie całego zespołu Orłów po dwóch kiepskich setach! Przegrywaliśmy 0:2, ale później nastąpiła przemiana "Biało-czerwonych" i po ponad dwugodzinnej walce wygraliśmy 3:2! Czapki z głów przed Orłami Anastasiego! Do awansu na igrzyska olimpijskie Polakom brakuje tylko punktu.

Polska - Włochy 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 15:12).

Polska: Piotr Nowakowski (15), Michał Winiarski (7), Bartosz Kurek (1), Zbigniew Bartman (9), Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek (10) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Ruciak (11), Paweł Zagumny (4), Jakub Jarosz (11).

Włochy: Luigi Mastrangelo (11), Michał Łasko (19), Ivan Zaytsev (16), Cristian Savani (20), Dragan Travica (1), Alessandro Fei (9) i Andrea Giovi (libero) oraz Emanuele Birarelli, Simone Parodi (1).

Źródło: sport. interia.pl

Wiele emocji dostarczyli nam dzisiaj nasi siatkarze ale wyszli zwycięsko z tej gry. Boję się, żeby faktycznie nie zabrakło im tego jednego punktu.
Brazylia i Rosja to groźni przeciwnicy, aczkolwiek żywię nadzieję, że dadzą radę. Wink